Heineken wordt weer 'lean and mean'

Deel deze podcast

En het aandeel is niet heel duur

Heineken wordt weer 'lean and mean'

Heineken voert een extra bezuinigingsronde door die het bedrijf 400 miljoen euro per jaar extra oplevert. "Goed dat het bedrijf die ballast afwerpt, het is een noodzakelijke actie", vindt Edwin Wierda van Wierda Vermogensbeheer. Martine Hafkamp van Fintessa Vermogensbeheer geeft net als Edwin de voorkeur aan Heineken boven AB Inbev. Die concurrent scoort nu nog op een aantal punten beter dan Heineken, maar "AB Inbev heeft een aanzienlijk slechtere balans dan Heineken". Bovendien vindt Martine de brouwers niet goed vergelijkbaar, omdat Heineken veel sterker is in het premium segment.

 

Exor

Just Eat Takeaway zal binnenkort verhuizen naar de Midkap, om in de AEX plaats te maken voor Exor. Dat is in feite een holding van de familie Agnelli (Fiat-oprichters) met vooral belangen in de auto-industrie. "Je kan als particuliere belegger profiteren van de kennis die Exor heeft", zegt Martine. Toch belegt ze liever in Volkswagen voor exposure in de autosector. Hetzelfde geldt voor Edwin, hij belegt niet in Exor. Net als Martine zit ook hij in Volkswagen.

 

Vragen & Tips

Verder in deze aflevering o.a. aandacht voor Proximus, FlatexDeGiro en Meta. Natuurlijk komen ook de luisteraarsvragen aan bod, bijvoorbeeld over de mogelijkheid om short te gaan op effecten in je pensioenpot. Voor de tips kiezen zowel Martine als Edwin voor gerenommeerde namen in de AEX. Geniet van de podcast!

 

Meld je hieronder aan voor de nieuwsbrief!

Beluister de podcast hier

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Perspectief voor de beurzen ziet er goed uit!
Perspectief voor de beurzen ziet er goed uit!
Experts zien geen bedreigingen op de loer liggen
30-10-2025
Besi verwacht marktherstel
Besi verwacht marktherstel
De outlook ziet er goed uit
23-10-2025
LVMH heeft het lek boven
LVMH heeft het lek boven
Ook andere luxemerken profiteren van koersstijging LVMH
17-10-2025
Moet je als belegger een deel in goud investeren?
Moet je als belegger een deel in goud investeren?
De vooruitzichten voor edelmetalen zien er goed uit!
09-10-2025