Micron Technology profiteert maximaal van AI-rage

Deel deze podcast

En de vooruitzichten zijn beter dan ooit!

"Fenomenale cijfers", zo oordeelt Marc Langeveld van het Antaurus AI Tech Fund over de resultaten van Micron Technology. "Onverwacht is het niet, want de geheugenchips die Micron maakt profiteren maximaal van de gekte rondom AI en Nvidia." De kwartaalomzet was 54 miljard dollar en de winst per aandeel was fors boven verwachting. "Samsung liet deze week weten dat de nieuwste generatie chips drie keer zo duur worden. Dan denk ik dat de vooruitzichten voor Micron ook beter dan ooit zijn." Toch is het aandeel relatief goedkoop, blijkbaar gaan beleggers er van uit dat dit de piekwinst is. Marc denkt echter dat er nog flinke groeikansen zijn voor Micron. Han Dieperink van Antaurus Vermogensbeheer voegt daaraan toe: "De brutomarge is 87 procent, Dat is hoger dan van Nvidia." Bovendien ziet Han deze sector meer als structurele groeisector, terwijl het voorheen werd gezien als een cyclische sector.

 

Sentiment

Over het sentiment op de beurzen zijn beide experts gematigd positief. Marc vindt dat de oplopende rente een bedreiging kan vormen. Han lijkt er wat geruster op, omdat de taxaties over het algemeen goed blijven dus dat zou vertrouwen moeten geven in de aandelenmarkt.

 

Cijfers - Vragen - Tips

Verder in de podcast aandacht voor Muse, de nieuwe AI-agent van Meta, en naast Micron komen de cijfers van Nike aan bod. Uiteraard behandelen we de luisteraarsvragen en geven de experts hun tips. Voor Marc is dat, hoe kan het ook anders, een Amerikaans techbedrijf. Han tipt twee Amerikaanse bedrijven, voor als je wil meeprofiteren van de aanstaande IPO's van Anthropic en, volgend jaar, van Open AI. Geniet van de podcast!

 

Let op: alleen het eerste deel is vrij te beluisteren. Wil je de hele podcast (luisteraarsvragen en tips) horen, wordt dan Premium lid van BeursTalk. Dat kost slechts 9,95 per maand, 99 euro voor een heel jaar. Abonneren kan hier!

 

VanEck ETF’s (advertorial)

Deze week is ook weer het tweewekelijks gesprek te beluisteren met Martijn Rozemuller, ceo van VanEckETF’s, de partner van BeursTalk. In deze aflevering praat ik met Martijn over de ontwikkelingen op het terrein van genomics, ofwel DNA-onderzoek. De VanEck Genomics and Healthcare Innovators ETF geeft beleggers de mogelijkheid om daar op een gespreide manier in te investeren.

 

We trappen het gesprek af met de ontwikkelingen op het gebied van de healthcare sector en dan met name de rol die AI daarin heeft ingenomen. De complexiteit van DNA maakt het onderzoek ervan voor wetenschappers zeer tijdrovend. AI is bij uitstek geschikt om daar verlichting in te brengen en de wetenschap met sprongen vooruit te helpen, vooral ook omdat AI zelf steeds creatiever wordt.

 

In de ETF zit onder andere Moderna, een naam die we sinds de corona-epidemie goed kennen. Verder zijn het vooral minder bekende namen van bedrijven die groot zijn in DNA-onderzoek. Voor beleggers is het raadzaam om zelf ook eens onderzoek te doen naar de VanEck Genomics and Healthcare Innovators ETF, niet in de laatste plaats naar de keurige koersontwikkeling! Geniet van de podcast!

 

De gepresenteerde informatie door VanEck Asset Management B.V. en de aan haar verbonden en gelieerde bedrijven (samen "VanEck") is enkel bedoeld voor informatie en advertentie doeleinden aan Nederlandse beleggers die Nederlands belastingplichtig zijn en vormt geen juridisch, fiscaal of beleggingsadvies. VanEck Asset Management B.V. is een UCITS-beheerder. Loop geen onnodig risico. Lees de Essentiële Beleggersinformatie of het Essentiële-informatiedocument. Meer informatie? https://www.vaneck.com/nl/nl/

Beluister de podcast hier

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Staat de beurs voor een kantelpunt?
Staat de beurs voor een kantelpunt?
Vooralsnog winnen de bulls
25-09-2026
Is Anthropic 2 biljoen dollar waard?
Is Anthropic 2 biljoen dollar waard?
In oktober is de IPO, dan zullen we het weten
18-09-2026
Olieprijs geen probleem voor de economie
Olieprijs geen probleem voor de economie
En relatief gezien is die niet extreem
11-09-2026