Strenger toezicht op banken is noodzakelijk

Voor Jaap Koelewijn is het nog te vroeg om van een echte bankencrisis te spreken. Niettemin is er serieuze stress bij beleggers als het gaat om de bankensector. En daar is ook alle reden voor.

 

De ondergang van Silicon Valley Bank laat zien dat risicomanagement bij banken lang niet altijd op orde is. Als de rente dan plotseling stijgt, lopen de verliezen snel op. Ook is het te vroeg om te spreken van een crisis, na SVB gin Signature Bank kopje onder, bestaat Credit Suisse niet meer en heeft het vertrouwen in Duetsche Bank een deuk gekregen.

 

Jaap zet in deze podcast uiteen wat de verschillen zijn tussen de recente faillissementen, en wat de toezichthouder moet doen om dergelijke ongelukken te voorkomen. Al zegt hij er meteen bij: om de zoveel tijd zal er weer een bankencrisis zijn. Gelukkig heeft Jaap ook een advies, waar op te letten als je spaarder bent, of wil beleggen in bankaandelen. Geniet van de podcast!

 

Jaap Koelewijn, econoom, verbomnden aan Financieel Denkwerk

Econoom Jaap Koelewijn, verbonden aan Financieel Denkwerk

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Storm rond box 3 nu losgebarsten
Storm rond box 3 nu losgebarsten
Kleinere beleggers zijn de pineut
20-02-2026
Heineken heeft een volumeprobleem
Heineken heeft een volumeprobleem
Erger dan bij de concurrentie
13-02-2026
Softwarebedrijven en crypto in het verdomhoekje
Softwarebedrijven en crypto in het verdomhoekje
Een sectorrotatie die ook kansen biedt
06-02-2026
De nieuwe Fed-voorzitter: Kevin Warsh
De nieuwe Fed-voorzitter: Kevin Warsh
Trump luistert naar de markt
30-01-2026