Trump zet de wereldhandel onder druk

Deel deze podcast

Een recessie ligt op de loer

De door Trump aangekondigde Liberation Day zorgde voor beleggers voor een flinke kater. Eerder gevangen in angst dan bevrijd. Aandelenmarkten wereldwijd gingen hard onderuit op de handelstarieven die Trump tegen vrijwel alle handelspartners instelde. "De VS wil het handelstekort wegwerken, maar tegelijkertijd moet de Amerikaanse consument wél blijven besteden. De wereldeconomie kan het niet aan als die stopt", is de mening van Robbert Manders van het Antaurus Europe Fund. Hij vreest dan ook voor een recessie. Ook Corné van Zeijl van Cardano vindt dat een realistisch scenario, "Al voor 'Liberation Day' verhoogden de Amerikaanse zakenbanken de kans op een recessie. Ik verwacht dat Europa zal terugslaan, met name in de techsector."

 

Tesla

Tesla kwam deze week met dramatische afzetcijfers, zeker als je het afzet tegen de verwachting van analisten. Zowel in China als in Europa is het merk simpelweg niet populair meer. Daar komt nog bij dat de (Chinese) concurrenten steeds beter worden.

 

Vragen & Tips

Verder bespreken we in de podcast de luisteraarsvragen, waaronder die over de aanstaande beursgang van handelsplatform eToro. We gaan ook in op de onvrede bij een grootaandeelhouder van Just Eat Takeaway over het uitstaande bod. Tot slot geeft Robbert zijn tip, een Europese toeleverancier van de chemische industrie. Corné vertelt wat zijn meest recente belegging is: een ETF van VanEck met de ISIN-code: NL0009272756. Geniet van de podcast!

Beluister de podcast hier

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Tesla verliest op drie terreinen
Tesla verliest op drie terreinen
De koers, de winst en de reputatie
24-04-2025
'Never sell ASML'
'Never sell ASML'
Ondanks matige ontvangst van de cijfers
17-04-2025
Beurzen maken een dollemansrit
Beurzen maken een dollemansrit
Beleggers dienen het hoofd koel te houden
10-04-2025