Wat is de grootste uitdaging voor de nieuwe Apple-topman?

Deel deze podcast

Innovatie zal voorop moeten staan

Het vertrek van Apple-topman Tim Cook was al aangekondigd, zijn opvolger weten we nu ook: John Ternus. "Apple heeft het goed gedaan onder Tim Cook, maar op het gebied van innovatie staat het een beetje stil", vindt Olaf van den Heuvel van Achmea Investment Management. "Het bleef de afgelopen 10 jaar eigenlijk bij het door ontwikkelen van bestande producten. De nieuwe topman staat voor de vraag: blijven we consumptiegoederen maken, of maken we stap naar een nieuw innovatief platform. Ik denk dat dat best een lastige keuze is."  Koen Bender tekent daar wel bij aan dat onder Tim Cook de beurswaarde van 400 miljard naar 4 biljoen is gegaan, in 15 jaar tijd. "Zijn opvolger heeft wat dat betreft grote schoenen te vullen." Maar ook Koen vindt dat Tim Cook technologisch geen bijzondere dingen heeft gedaan en projecten als de ontwikkeling van zelfrijdende auto's zijn geflopt. Het is dus aan John Ternus om daar verandering in te brengen.

 

Chippers

Als het om innovatie gaat doen Nederlandse bedrijven als Besi en ASMI het uitstekend. Beide techbedrijven openden hun boeken over het eerste kwartaal en het was boven verwachting: sterke groeicijfers met uitstekende marges. Niets duidt op dit moment op een afkoeling van de AI-investeringen.

 

Cijfers - Vragen - Tips

Verder in de podcast aandacht voor de cijfers van onder andere Tesla, Heineken en Randstad. Uiteraard komen de luisteraarsvragen aan bod en geven de experts hun tips. Olaf kiest deze keer een gerenommeerd Duits concern, Koen tipt een grote dataleverancier. Geniet van de podcast!

 

NB Na de opname werd bekendgemaakt dat de rechtszaak tegen Jerome Powell is gestaakt.

Beluister de podcast hier

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Micron Technology profiteert maximaal van AI-rage
Micron Technology profiteert maximaal van AI-rage
En de vooruitzichten zijn beter dan ooit!
02-10-2026
Staat de beurs voor een kantelpunt?
Staat de beurs voor een kantelpunt?
Vooralsnog winnen de bulls
25-09-2026
Is Anthropic 2 biljoen dollar waard?
Is Anthropic 2 biljoen dollar waard?
In oktober is de IPO, dan zullen we het weten
18-09-2026
Olieprijs geen probleem voor de economie
Olieprijs geen probleem voor de economie
En relatief gezien is die niet extreem
11-09-2026